Čas: 3 - 5 minut čtení

Jak si vylepšit život? Začněte tělem.

Být v životě šťastný nebo šťastná. To si snad přeje každý, zřejmě i vy. Máte-li v životě štěstí méně než si přejete, co je třeba vylepšit, do čeho se pustit? Je lepší nejprve navazovat vztahy s lidmi, posilovat zdraví, budovat kariéru, snažit se vydělat více peněz? Ze své zkušenosti vím, že nejlepší je začít u sebe. U svého těla. Zjistěte, jak a proč.

 

Tankujte lepší palivo, zvyšte výkon motoru


Pokud právě přemýšlíte, jak nastartovat zlepšování svého života, mám pro vás roky ověřený tip. Začněte u svého těla. Když vylepšíte jídelníček (palivo) a fyzičku (výkon motoru), přirozeně dosáhnete lepších výsledků ve všech oblastech života. Můžete pak investovat více energie do budování vztahů s lidmi, posílíte si zdraví, budete výkonnější v práci, díky čemuž vyděláte více peněz.

 

10kilové klíště


Své tělo si s sebou totiž nosíte všude. Máte-li nadváhu, například 10 kilogramů, těch deset kilo taháte kamkoliv jdete. Po bytě, ze schodů, do práce, do schodů, do postele. Jako 10kilové klíště. Možná se vám zdá, že 10 kilo nadváhy nic není. Přesvědčím vás o opaku.

 

Minerálkový test


Kupte si 6 neperlivých minerálek bez příchuti, v lahvích o objemu 1,5 litru. Vezměte dvě tašky. Do každé z nich dejte tři PETky minerálky. Vezměte je do rukou a běžte se na hodinku projít. Bolí vás po deseti minutách ruce? Vraťte se domů, a obsah z tašek - těch všech 6 lahví - vložte do batohu, nasaďte na záda. A šup zpátky na procházku.


Myslím, že po hodinovém výletu s minerálkovým batohem přebytečnou hmotnost pořádně pocítíte. A to ani není 10, ale jen 9 kg. Představte si, že takovou nadbytečnou zátěž nosíte celý den. Celý týden, měsíc. Po celý rok. Jak asi budou ve stáří vypadat vaše kyčle, kolena, kotníky?


Až o tom budete přemýšlet, dejte si k tomu místo slazené limonády raději minerálku. Máte jich teď v zásobě dost.

 

50 + 50


Lidé prý prvních 50 let života obětují své zdraví pro peníze, a dalších 50 let peníze utrácejí, aby si své zdraví zase koupili. Jenže takto obchod života nefunguje.

 

Nadváha? To neznám


Ztrácet kondici můžete postupně, aniž si toho všimnete. Dokonce i když nemáte nadváhu, ale konzumujete špatné jídlo, vaše tělo trpí. To se však může projevit úplně jinak než obezitou. Nastanou pocity nejistoty, přestanete se soustředit, budete bez energie, bez motivace. A to i tehdy, když je vaše tělesná hmotnost v pořádku.

 

Zdravé období = šťastné období


Vždy, když jsem na sobě nejvíc fyzicky makal, zažíval jsem nejšťastnější chvíle života. Všechno šlo tak nějak hladce, měl jsem mnoho energie na zvládnutí životních překážek. Mohl jsem pracovat a tvořit dlouhou dobu a nebyl jsem unavený.


To vše díky zdravému jídlu a dostatku pohybu. Krev mi kolovala v žilách, výborně okysličovala mozek, lépe mi to myslelo.


Dnes se pravidelně hýbu, dávám si ledovou sprchu, a pečlivě vybírám, jaké jídlo spolknu.

 

Pěkný pohled na krejčovský metr i do zrcadla


Výhodou zdravého způsobu života rovněž je, že každé další měření obvodu pasu vás potěší, stejně tak pohled na osobní váhu. Je fajn vidět pokrok.


Až se příště podíváte do zrcadla, na chvíli se zastavte. Je osoba v něm pozitivně nebo negativně naladěná? Je člověk v zrcadle tím, na koho se chcete dívat?

 

Čím začít


Čím tedy zahájit vylepšování života? Zaměřte se nejprve na sebe. Na své tělo. Základní faktory jsou dva.

1 - Vylaďte si palivo. Jezte zdravě, zajímejte se, co sníte.
2 - Posilujte výkon motoru. Hýbejte se, choďte, běhejte, posilujte, cvičte, dřepujte.

3 - Časem se pak můžete pustit i do posilování mysli. Ale o tom zase někdy příště.

Jak pravily už babičky, ve zdravém těle zdravý duch. Něco na tom bude, co myslíte?

Inspirace Steve Pavlina

 

MaK.
Autor: MaK.Web: https://mariankabele.cz/
Lovec času, stratég obsahu, copywriter a fotograf brouzdající Českým rájem i světem.


Pro lidi,
které nebaví
uspěchaný 
svět

Nejnovější inspirace